Avārijas un lietus Prerovas trasē (video)


 13. un 14. augustā Čehijā Prerovas trasē tika aizvadīts Eiropas čempionāta autokrosā 7. posms, kurš citu notikušo sacensību starpā izcēlās ar lielo sadursmju skaitu.

Gandrīz katra Eiropas čempionāta posma neiztrūkstošs pavadonis šajā sezonā ir lietus, kurš ļoti iespaidoja arī šīs sacensības. Lietus dēļ sacensību brīvajos treniņos piedalījās pāris braucēji no katras divīzijas, bet uz nākošās dienas rītu tika atcelti bagiju pirmās kvalifikācijas braucieni, savukārt dalībnieku parka caurbraucamais ceļš pārvērtās par metru platu upīti ar straumi līdz potītēm, kā arī pēc sacensībām radās problēmas dalībnieku izkļūšanai no parka.

Māris sacensības aizvadīja salīdzinoši veiksmīgi - stabili rezultāti gan laika kontrolē (15. no 28), gan kvalifikācijas braucienos - 1. kvalifikācijā iegūta 5. vieta, 2. kvalifikācijā izcīnīta 3. vieta, bet trešā kvalifikācija noslēgta 4. pozīcijā. Kopvērtējumā iegūti 7 punkti, kas nodrošināja otro vietu B finālā.

B fināls iesākās ar mājinieka Vita Nosaleka pāragru startu, kuru neviens it kā nepamanīja, drošības sistēmas nenostrādāja, un brauciens turpinājās. Māris B finālu noslēdza 4. vietā, sacensībās kopvērtējumā savā klasē izcīnot 12. vietu un 5 punktus visa čempionāta kopvērtējumam, kurā pēc šīm sacensībām no 13. vietas pacēlās uz 11. vietu.

Māra mašīnai pēc sacensībām nav būtisku bojājumu, kas ir patīkami pārsteidzoši salīdzinājumā uz citu dalībnieku braucamo fona. Šīs sacensības neveiksmīgas bija gan citiem Latvijas pārstāvjiem - Jurim Kuļikovskim un Jānim Bokam, kuri trasē piedzīvoja kūleņus, gan citu valstu braucējiem, no kuriem dažu mašīnas tika iznīcinātas. Pāris dalībnieki šo posmu noslēdza slimnīcā, tai skaitā arī Jānis Boks, kurš pēc trieciena un kūleņa guva smadzeņu satricinājumu, bet nu jau no slimnīcas ir izlaists un mājās atveseļojas.

ALKO Racing Team komanda pašlaik atpūšas un izbauda starpsacensību posmu, lai jau šajā nedēļas nogalē cīnītos Eiropas čempionāta Ungārijas posmā.

Buggy 1600 B - fināls, Nosaleka falšstarts 

Jāņa Boka avārija B - finālā
Super Buggy - Jura Kuļikovska avārija otrajā braucienā

Florenta Tafani Buggy  - 1600 pirmā brauciena avārija

 

Komentāri (0)  |  2011-08-17 03:52  |  Skatīts: 2567x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ