Noslēdzies Baltijas kauss 2011


Vakar Bauskā „Mūsas” trasē norisinājās Latvijas čempionāts autokrosā un Baltijas kausa autokrosā pēdējais posms divīzijai 3A. Sacensībās šajā klasē bija pieteikts salīdzinoši ļoti liels dalībnieku skaits, bet no pieteiktajiem 17 ieradās (tikai) desmit.

 

Dalībnieku pieteikumu sarakstā un uz starta līnijas sacensību dienā bija arī Māris Līcis. Šīs sacensības tāpat kā iepriekšējie Baltijas kausa posmi Mārim ir kā treniņi pirms kārtējiem Eiropas čempionāta posmiem. Tiesa gan – nevienas šī gada sacensības Baltijas kausā netika noslēgtas atbilstoši iespējām, jo vienmēr komandu par laimi vai nelaimi vajājušas tehniskās problēmas.

 

Laika kontroles braucienā Māris uzstādīja vislabāko rezultātu, bet jau pirmajā kvalifikācijas braucienā nepareizi izvēlēta starta vieta liek Mārim noslīdēt uz otro vietu aiz Grenča, bet, cenšoties viņu apdzīt, garām pabrauc arī Aleksiejus. Līdz ar to pirmā kvalifikācija noslēgta trešajā pozīcijā.

Otrajā braucienā Līcim atkal tā pati starta vieta, un pēc starta signāliem Māris atkal trasē otrais aiz Grenča. Tāpat kā pirmajā kvalifikācijā neizdodas apdzīt priekšā braucošo, jo trase bija irdena, tāpēc visos braucienos Mārim ar dubļiem aizmestas brilles un slikta redzamība, kuras dēļ arī notika tās dažas mazās sadursmītes, par kurām Māris tika uzaicināts pie tiesnešiem. Otrā kvalifikācija neiztika arī bez nopietnākas sadursmes – tālajā līkumā Mārim priekšā sagriezās Aleksiejus, neatstājot vietu, kur apbraukt sāncensi, Māris viņa mašīnai pārbrauca pāri.

Trešajā kvalifikācijā komanda aktīvi strādā pie problēmām, kas traucēja izcīnīt izrāvienus startā, bet viņu centienus tā arī nebija iespējams novērtēt, jo Grencis uztaisīja ļoti pāragru startu. Savukārt Māri jau pirmajā līkumā sagrieza Rāmets. Bagijam nolauzts aizmugures amortizators, nolauzta priekšēja pusass, kā arī bojāts priekšgala rāmis. Gūtos bojājumus nebija iespējams novērst līdz fināla braucienam, tāpēc Māris finālā nestartēja.

 

Šodien boksos rūpīgi tiks apskatīti sacensībās gūtie bojājumi un domāts par to pēc iespējas ātrāku novēršanu, jo jau trešdien būtu jāizbrauc no mājām, lai laicīgi sasniegtu nākošo Eiropas čempionāta norises vietu Francijā.

Pēc sadursmes ar Aleksiejus bagiju, Mārim trieciena rezultātā traumēta arī roka, kura šodien ir nedaudz pietūkusi.

 

Par ALKO Racing Team panākumiem ar bagija remontdarbiem un Māra Līča traumu, kā arī par plāniem sakarā ar strauji tuvojošos Eiropas čempionāta posmu detalizētākus jaunumus būs iespējams izlasīt trešdien. Komandai viennozīmīgi priekšā daudz darba, gan ar tehniku, gan ar stratēģiskiem plāniem saistībā ar startiem, kuri problēmas sāka sagādāt jau iepriekšējā Eiropas čempionāta posmā Ungārijā.

 

Bet līdz ar šo sacensību noslēgumu sirsnīgs apsveikums ALKO Racing Team pārstāvim Jānim Ščerbickim ar Baltijas kausa vicečempiona titula iegūšanu!

 

Komentāri (0)  |  2011-09-11 20:20  |  Skatīts: 4434x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ