Veiksmīgi noslēdzas sacensības Mūsā!


 Iepriekšējā nedēļas nogalē visus autokrosa mīļus kopā pulcēja Mūsas trase Bauskā, kur norisinājās Eiropas čempionāta autokrosā 3. posms.

Uz starta Buggy 1600 klasē provizorisko 35 dalībnieku vietā stājās 25, kas arī nav maz. Šīs divīzijas dalībnieku vidū abas sacensību dienas izcēlās Māris Līcis, kurš pirmajā dienā katrā laika kontroles braucienā sagriezās, bet otrajā dienā nobrauca augstā līmenī, neskatoties uz to, ka kļūdas tika pieļautas. Par spīti sākotnējām neveiksmēm ar mašīnas vadību, brīvajos treniņos Māris uzstādīja personīgo rekordu Mūsas trasē.

Sestdiena Mārim nebija veiksmīga, jo vajadzēja pierast pie mašīnas un tajā veiktajiem uzlabojumiem. Pirmajā kvalifikācijā, startējot no otrās rindas, trešajā aplī Māra mašīna sadūrās ar Matiasa Zēmana bagiju un pēc tam ar trases aizsargbarjeru, nopietni sabojājot aizmugurējos plauktus , tāpēc sestdienas vakars ievilkās, jo vajadzēja novērst bojājumus.

Svētdiena bija nesalīdzināmi veiksmīgāka - pēc smaga darba pie bagija sagatavošanas sacensībām Māris 2. kvalifikācijā pēc Džona Lagodnija neveiksmīgās sagriešanās nobrauca ceturtais, arī 3. kvalifikācijā Līcis brauca ceturtais, līdz priekšā braucošais konkurents sagriezās, ļaujot Mārim ierindoties trešajā vietā.

Kvalifikācijās gūtie rezultāti nenodrošināja Mārim startu A finālā, bet izdevās izcīnīt B fināla pirmo starta rindu, kas bija ļoti veiksmīga, jo B fināls Mārim izrādījās pirmais Eiropas čempionātā autokrosā, kurā viņš finišēja pirmais, tādējādi iegūstot 9. starta vietu A finālā.

Fināli Mūsā šogad bija īpaši smagi, jo nevienai divīzijai neizdevās finišēt pirmajā reizē. Izņēmums nebija arī divīzija Buggy 1600 - fināla braucienā notika vairākas nopietnas sadursmes, no vienas izvairoties, Māris, braucot pār pirmo tramplīnu, ietriecās Mihaela Budelmeijera bagijā un ļoti stipri sasita sava bagija priekšu. Brauciens tika atcelts, tāpēc komandai boksos pietika laika, lai mašīnu sagatavotu tik lielā mērā, ka ar to var doties trasē. Māra galvenais uzdevums bija finišēt, kas arī izdevās. Tā kā par pāragru startu diskvalifikāciju ieguva Kristians Szabo, bet pēc pirmā finiša brauciena savu bagiju startam tā arī nespēja sagatavot Karoly Abraham, Māris Līcis ieguva 8. vietu un 9 punktus A finālā, kas ir viņa līdz šim augstākais sasniegums šī mēroga sacensībās.

Tagad „Alko Racing Team" aktīvi darbojas boksos, jo bagijs Mūsas sacensībās stipri cieta, bet nākamais Eiropas čempionāta posms risināsies jau šajā nedēļas nogalē Vācijā, Zēlovas trasē. Laika maz, bet darba daudz!

Pieteikums ceturtajam čempionāta posmam iesniegts jau sen, atliek tikai sagatavot mašīnu un turpināt iesākto sezonu tikpat veiksmīgi un vēl veiksmīgāk kā līdz šim, jo ar Zēlovas trasi Māris iepazinās jau pagājšgad, un arī mašīna ir konkurētspējīgāka nekā pērn.   

Komentāri (0)  |  2011-05-24 06:47  |  Skatīts: 6342x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ