Eiropas autokrosa čemponāta noslēgums šajā nedēļas nogalē - LIVE (20.45)

Šajā nedēļas nogalē norisināsies pēdējais Eiropas autokrosa čempionāta posms. Sacensībās piedalīsies arī Latvijas pārstāvji - Māris Līcis un Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē, Jānis Boks un Juris Kuļikovskis Super Buggy klasē.

Šajā tresē ierobežotā teritorijā ir pieejams internets, līdz ar to katras dienas vakarpusē mājaslapā būs iespējams iepazīties ar sacensību aktuālākajiem notikumiem.

ALKO Racing Team jau atrodas Eiropas autokrosa čempionāta pēdējā posma norises vietā Itālijā Madžoras trasē. Šeit ieradušies arī pārējie Latvijas pārstāvji.

Piektdiena 23.09.2011

17.00  Māris veiksmīgi izgājis tehnisko komisiju un ir gatavs rītdienas startiem.
Brīvie treniņi rīt sāksies 11.00, bet laika kontroles braucieni - 13.30, savukārt pirmās kvalifikācijas braucieni norisināsies 18.00 pēc Latvijas laika.

Sestdiena, 24.09.15.

21.20  Noslēgusies Eiropas autokrosa čempionāta pēdējā posma pirmā sacensību diena. Vispatīkamāko pārsteigumu šodien sagādāja Māris Līcis, kurš Buggy 1600 klasē pēc pirmajā laika kontroles braucienā iegūtā 22. rezultāta otrajā laika kontrolē uzstādīja 6. labāko laiku (no 50), bet laika kontroļu kopvērtējumā ierindojās 7. vietā, kas ir labākie Māra personīgie rezultāti šajā čempionātā. Pirmajā laika kontroles braucienā neizdevās sasniegt augstākus rezultātus, jo pēc brīvajiem treniņiem Māra bagijam salūza sajūga gultnis, kas tika nomainīts, bet nākamajā braucienā izrādījās nepietiekami atgaisots.

Andris Kuļikovskis pirmajā laika kontrolē 18., otrajā – 22., bet kopvērtējumā pēc laika kontroles braucieniem – 28. labākais rezultāts.

Super Buggy klasē pēc laika kontrolēm no latviešiem labākais Jānis Boks – pirmajā laika kontrolē izcīnīts 10. labākais rezultāts (no 46), bet braucienu laikā salūza aizmugures reduktors, tāpēc Jānis nepiedalījās otrajā laika kontroles braucienu sērijā, kopvērtējumā noslīdot uz 16. vietu. Diemžēl reduktoru tā arī neizdevās laicīgi saremontēt, tāpēc Boks nepiedalījās arī pirmajā kvalifikācijas braucienā.

Juris Kuļikovskis pirmajā laika kontrolē 16., otrajā – 26., bet kopvērtējumā – 20.

Pirmo kvalifikācijas braucienu no latviešiem vislabāk noslēdza Māris Līcis – izcīnot otro vietu. Andris Kuļikovskis savā braucienā, startējot no trešās rindas, izcīnīja 4. vietu. Savukārt Super Buggy klasē pirmās kvalifikācijas pēdējā iebraucienā otrajā rindā blakus vajadzēja stāvēt abiem Latvijas pārstāvjiem; Juris Kuļikovskis pēc laba starta tomēr zaudēja dažas pozīcijas un kvalifikācijas braucienu noslēdza piektais.

Dalībnieku parkā pašlaik aktīvs darbs Māra Līča teltī, kurā bagijam novērš gūtos bojājumus pēc pirmajā kvalifikācijā notikušās sadursmes ar Džonu Lagodniju, savukārt Jāņa Boka teltī vēl arvien tiek strādāts pie bagija aizmugures reduktora, ar cerību – līdz rītdienai sagatavot mašīnu startiem.

Svētdiena, 25.09.2011.

12.20  Otrā sacensību diena iesākusies mazāk veiksmīgi, bet toties visi Latvijas pārstāvji savos kvalifikācijas braucienos ieguvuši rezultātus – Māris Līcis Buggy 1600 klasē savā braucienā ceturtais, bet pārējie latvieši katrs savā braucienā izcīnīja piektās vietas.

Otrā sacensību diena iesākusies mazāk veiksmīgi, bet toties visi Latvijas pārstāvji savos kvalifikācijas braucienos ieguvuši rezultātus - Māris Līcis Buggy 1600 klasē savā braucienā ceturtais, bet pārējie latvieši katrs savā braucienā izcīnīja piektās vietas.

20.45   Noslēdzies pēdējais Eiropas autokrosa čempionāta posms!

Trešo kvalifikāciju Buggy 1600 klasē no otrās rindas vienā braucienā uzsāka Māris Līcis un Andris Kuļikovskis. Māris izcīnīja otro vietu, bet Andris neilgi pirms finiša savu trešo pozīciju tehnisku iemeslu dēļ zaudēja Ondrejam Muzilam. Māris saglabāja savu vietu, par spīti uztaisītajam otrajam falšstartam šajā sezonā, kurš notika, jo radās problēmas ar sajūgu.

Super Buggy klasē Jānis Boks izcīnīja ceturto vietu, bet Juris Kuļikovskis nefinišēja, braucienā ieņemot 8. vietu.

Buggy 1600 kvalifikāciju kopvērtējuma rezultāti: Māris ierindojas 10. vietā - starts B finālā no pirmās rindas, bet Andris ieguvis 22. labāko vērtējumu, ar iespēju cīnīties C finālā no trešās rindas. Super Buggy kopvērtējumā Boks ierindojās 20. vietā, bet Juris Kuļikovskis - 24. Abiem cīņa C finālā.

Trasē pirms fināliem bija aktīva rosība, jo pēc Super Buggy pēdējā brauciena starp Mareku Stloukalu un Berndu Štūbi izcēlās kautiņš, kura rezultātā Štūbem asiņojošs deguns. Vainīgo Stloukalu diskvalificēja.

C fināli latviešiem veiksmīgi, izņemot Juri, kurš finālā nestartēja. Andris Kuļikovskis Buggy 1600 finālā no sākuma piektais, bet konkurenti priekšā sagriezās, tāpēc Andrim izdevās izcīnīt un noturēt otro vietu, iekļūstot B finālā. Arī Jānis Boks Super Buggy C finālā finišēja otrais.

B fināls Buggy 1600 klasē visveiksmīgākais Mārim Līcim, kurš braucienā izcīnīja 1. vietu un iekļuva A finālā. Andris Kuļikovskis B finālā finišēja 5. Savukārt Jānis Boks Super Buggy B finālā sīvā cīņā finišēja trešais.

A finālā Māris izvēlējās iekšmalu. Pirmajā starta līkumā sanāca drūzmēšanās un bremzēšana, tāpēc Līcim neizdevās izrauties, un viņš brauca 9. Pēc apļa priekšā braucošais bagijs salūza, un Māris ierindojās jau 8. vietā, bet priekšpēdējā aplī aizmugurē braucošais Mareks Sekanina nekaunīgi pēdējā trases līkumā ietriecās Māra bagijā un strauji izgrūda viņu ārpus trases. Mārim neizdevās tik laicīgi atgriezties trasē, lai panāktu un apdzītu konkurentus, līdz ar to Māris šīs sezonas pēdējo posmu noslēdz 9. vietā!

Māris Līcis Eiropas čempionātu kopvērtējumā noslēdz 12. pozīcijā, kas ir viņa līdz šim vislabākais rezultāts!

Komentāri (6)  |  2011-09-24 01:43  |  Skatīts: 10725x         Ieteikt draugiem       TweetMe
[Ex}* - 2011-09-25 06:40
Mees turam iikshkjus, dzheki! Lai labi starti!

[Ex]* - 2011-09-26 05:57
Paldies par info! Visu cienju muuseejiem un apsveikumi Maarim! Malacis!

stiprais* - 2011-09-27 18:00