Noslēdzies priekšpēdējais čempionāta posms Smiltenē (laboti kopvērtējuma punkti)


    23. augustā Smiltenes Tepera trasē norisinājās Baltijas autokrosa čempionāta trešais posms Buggy 1600 klasei. Uz sacensībām bija ieradušies visi septiņi iepriekš pieteiktie sportisti – ALKO Racing Team pārstāvji Māris Līcis, Jānis Ščerbickis un Mortens Perševics, lietuvieši Tautvids Urba, Toms Zavarskis un Gintars Morkevičs, kā arī igaunis Ivo Sults.
 
   Laika kontroles braucienā ātrākais bija igaunis Sults, Jānim Ščerbickim trešais labākais rezultāts, Mortenam Perševicam – piektais. Māris Līcis laika kontroles braucienā sasniedza tikai sesto vietu, jo bagijam radās pusass defekts, līdz ar to palika tikai pakaļpiedziņa.
 
   Pirmajā kvalifikācijas braucienā Māris startēja no trešās rindas, bet veiksmīgi aizcīnījās līdz otrajai vietai. Kvalifikācijas noslēgumā pirmajā vietā braucošajam Zavarskim tika piešķirtas 15 soda sekundes par pāragru startu, līdz ar to Mārim pirmajā kvalifikācijā pirmā vieta. Mortens finišēja piektais, bet Jānis izstājās tehnisku problēmu dēļ.
 
   Otrais kvalifikācijas brauciens no mūsējiem veiksmīgākais bija Ščerbickim, kurš finišēja otrajā vietā aiz Morkeviča, Līcis palika trešais, jo trasē sadūrās ar Urbu, bet Perševics braucienā nestartēja.
 
   Trešajā kvalifikācijas braucienā Mārim izdevās izcīnīt un noturēt pirmo vietu par spīti tam, ka nolūza bagija ātrumkloķis, un bagijs palika otrajā ātrumā. Ščerbickis finišēja ceturtais, bet Perševics – sestais.
 
   Kopsummā pēc trim kvalifikācijas braucieniem Māris izcīnīja pirmo vietu, otrais Zavarskis, trešais Morkevičs, ceturtais Urba, Ščerbickis un Perševics attiecīgi piektajā un sestajā vietā, bet Sults – septītais.
 
   Finālbrauciens nebija veiksmīgs nevienam no ALKO Racing Team pārstāvjiem. Māris Līcis četrus apļus atradās visiem priekšā, bet tad bagijam radās sajūga defekts, Līcis sagriezās, palika lēnāks un zaudēja savas pozīcijas, finišējot vien ceturtajā vietā. Savukārt Jānis Ščerbickis un Mortens Perševics finālbraucienā palika trases malā un nefinišēja. Šoreiz uz pjedestāla kāpa Zavarskis, Urba un Sults.
 
   Kopvērtējumā pēc trim no četriem posmiem pirmajā vietā Urba ar 57 punktiem, otrais – Zavarskis ar 46 punktiem, tad seko Sults ar 40 punktiem, Morkevičs ar 39 punktiem, bet tikai par vienu punktu atpaliek Līcis (38). Sestajā vietā Perševics ar 31 punktu, septītais - Ščerbickis ar 29 punktiem. Pilnu kopvērtējuma tabulu var redzēt sadaļā „Rezultāti”.
 
   Čempionāta pēdējais posms norisināsies 12. septembrī Lietuvā, Marijampoles trasē, kur beidzot tiks noskaidrots šīs sezonas čempions. Līcim pastāv iespēja iegūt čempiona titulu vienīgi tad, ja visi kopvērtējumā priekšā esošie neierodas uz sacensībām vai nekvalificējas finālam. Domājams, ka tas neīstenosies. Šogad varam cīnīties par trešo vietu kopvērtējumā, vai pie lielas veiksmes un apstākļu sakritības, ja Zavarskim un Morkevičam ļoti neveiksies – iespējams pakāpties uz otro pjedestālu. Savukārt, ja Zavarskis Marijampolē uzvarēs, Urba var būt drošs par savu čempiona titulu tikai tad, ja pēdējā posmā izcīnīs vismaz 10 punktus.
 
   Buggy 1600 klases braucēji līdzjutējiem ir atstājuši pietiekami lielu intrigu, lai būtu iemesls apmeklēt pēdējo posmu un stipri turēt īkšķus par mūsējiem! Tagad trīs nedēļas remontējam un sagatavojam tehniku un pēc tam tiekamies uz izšķirošajām cīņām Lietuvā!
Komentāri (0)  |  2015-08-25 21:46  |  Skatīts: 2629x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ