Noslēdzam sezonu ar dubultu pjedestālu


  12. septembrī Lietuvā, Marijampoles trasē, norisinājās pēdējais 2015. gada Baltijas autokrosa čempionāta posms. Buggy 1600 klasē šoreiz bija 8 dalībnieki: 3 ALKO Racing Team pārstāvji Māris Līcis, Jānis Ščerbickis un Mortens Perševics, kā arī 5 mājinieki – lietuvieši Tautvids Urba, Toms Zavarskis, Gintars Morkevičs, Andrius Lugausks un Saulius Žunda.
 
   Marijampolē šoreiz sauss, bet nedaudz vēss laiks, beidzot šeit norisinājās sacensības bez dubļu kalniem uz bagijiem un braucēju ķiverēm. Diena iesākās ar brīvajiem treniņiem un laika kontroles braucienu, kurā pirmais bija lietuvietis Zavarskis, piektais Ščerbickis, sestais Līcis un astotais Perševics.
 
     Pirmajā kvalifikācijas braucienā veiksmīgākais un ātrākais bija Tomas Zavarskis, viņam sekoja Saulius Žunda, bet Māris Līcis finišēja trešais. Jānis Ščerbickis pirmajā kvalifikācijā finišā sestais, bet Mortens Perševics – astotais.
 
     Otrajā kvalifikācijas braucienā no starta vadībā izrāvās Līcis un pirmais arī finišēja. Aiz viņa sekoja Zavarskis un Lugausks. Ceturtais Perševics, bet Ščerbickis – sestajā vietā.
 
     Trešās kvalifikācijas pirmais trijnieks nemainīgs – Līcis, Zavarskis un Lugausks, bet ceturtais Ščerbickis. Perševics braucienā nestartēja, viņam sacensības priekšlaicīgi beigušās bagija tehnisko problēmu dēļ.
 
     Trīs kvalifikācijas braucienu kopsummā pirmais Zavarskis, jo viņam braucienā ātrākais apļa laiks, otrais – Līcis, trešais – Lugausks, piektais – Ščerbickis.
 
     Fināla startā vadībā izrāvās Līcis, bet saņēma sitienus no konkurentiem, pirmajā līkumā tika izsists no trases un palika tikai trešajā pozīcijā. Pēc pirmā līkuma vadībā izvirzījās Toms Zavarskis un lielisku otro pozīciju izrāva Jānis Ščerbickis. Tāda secība arī finišā. Čempionāta kopvērtējuma līderis līdz Marijampoles posmam, Tautvids Urba, finišēja ceturtajā vietā un guva pietiekoši daudz punktu, lai nodrošinātu šī gada čempiona titulu!
 
     No 2015. gada Baltijas čempiona Urbas kopvērtējumā par četriem punktiem atpaliek un tādējādi otrajā vietā paliek Toms Zavarskis, bet Māris Līcis ar 53 punktiem sezonu noslēdz kopvērtējuma trešajā vietā, par diviem punktiem apsteidzot lietuvieti Gintaru Morkeviču. Jānis Ščerbickis pēc Marijampoles pakāpies uz kopvērtējuma piekto vietu, bet Mortens Perševics dalītajā sestajā / septītajā vietā. Kopvērtējuma tabula redzama sadaļā "Rezultāti".
 
     Paldies braucējiem par intrigām pilno 2015. gada sezonu! Liels paldies līdzjutējiem un sponsoriem – SIA „ALKO”, SIA „AUTO KADA” un AS „VIRŠI-A”!

     Lai tehniski rosīga ziema un panākumiem bagāta nākamā autokrosa sezona!

Foto: fotovaldas.com
Komentāri (0)  |  2015-09-15 03:02  |  Skatīts: 7609x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ